/
SCROLL

RESULTAT 2021

Bamm 70 Herr

Placering 

Lag 

Deltagare 

Total tid

Tid efter totalt

1. 

Orbital Adventure Racing 

Robert Lindberg / Björn Rydvall 

13:31:06

 

2. 

Svea Vind Offshore – Racing for a sustainable future 

Fredrik Bonden Alfredsson / Per Grisen Edström 

16:03:29 

+152:23

3. 

Turbo 2000 

John Kumlin / Andreas Simons 

17:28:57 

+237:51

4. 

Team KOJ 

Jon Hilander / Karl Johan Lundkvist 

17:55:41 

+264:35

5. 

Syihbb 

Göran Karlsson / Victor Paju 

18:09:16 

+278:10

6. 

Aristocats 

Patrik Andersson / Erik Karlström 

18:28:13 

+297:07

7. 

Var ligger bastun? 

Robert Johansson / Kent Lundvall 

18:30:32 

+299:26

8. 

Casica Simon Grunditz / Carl Persson 

18:51:48 

+320:42

 

9. 

Inget Bergsäkert 

Jonas Bergdahl / Lasse Jönsson 

19:19:19 

+348:13

10. 

Team Slicka rygg 

Petter Lind / Filip Söderling 

19:38:29 

+367:23

11. 

Team Glamour 

Jonas Westbom / Thomas Östlundh 

20:48:25 

+437:19

12. 

Team db 

Daniel Jansson / Björn Lindell 

21:06:30 

+455:24

13. 

PaMa 

Patrik Lindqvist / Magnus Nordstrand 

21:08:33 

+457:27

14. 

Fortsätt Adventure Team 

Timmy Stålnacke / Tomas Hellman 

21:58:11 

+507:05

 

Fons Van Callenberghe Amateuristic Running Team 

Gertjan Cottyn / Jannes Cottyn 

Utg.

 
 

NORSCH 

Mikael Nordin / Jacob Schavon 

Utg.

 
 

Dead last 

Erik Bork / David Granström 

Återbud

 
 

Embracing life 

Johan Löthman / Lars Orrberg 

Återbud

 
 

Järvarna 

Tomas Broberg / Clarence von Ahn 

Återbud

 
 

Rothorn 

Daniel Engström / Rasmus Staaf 

Återbud

 
 

Torsked trailrunners

Mattias Brunström / Nils Brunström

Återbud

 
 

Leauge Of Spectacular Trackers

Andreas Johansson / Oscar Svensson

Ej start

 
 

OutForMore 

Jonas Laxheim / Adrian Mörner 

Ej start

 
 

Shamrock Truck AB 

Magnus Andersson / Lars Hjulström

 Ej start

 
 

Slow is Smooth

 Christoffer Backlund / Jonas Wallin 

Ej start

 
 

Team 7983 

Joel Björkenbeck / Andreas Eriksson 

Ej start

 
 

Team Daichman 

Johan Björkman / Mårten Rosenholm 

Ej start

 

Bamm 70 Dam

Placering 

Lag 

Deltagare 

Totaltid

 Tid efter totalt

1. 

Snusmumriken och lilla My

Erika Hansson Kontio / Marie Krysander

21:08:28

 

 

Supertwinmoms

Christine Andersen / Marja Lindqvist

 

 

Bamm 70 Mix

Placering

Lag

Deltagare

Totaltid

Tid efter totalt

1. 

TTGU Mix

Frida Lind-Oja / Tobias Thomson

16:26:31

 

2. 

Born 2 Run

Carin Eklund / Martin Eklund

19:07:51

+161:20

3.  

Fortsätt Adventure Team Mix

Susanne Korsvoll / Anders Brohäll

22:00:24

+333:53

 

TR4F Totaltjattering

Gustav Henriksson / Maria von Schmalensee

Utom tävlan

 
 

Herr & fru sjöstjärna

Max Lundén / Sophie Wikström

Utg.

 
   

Tora Philp / Håkan Terelius

Utg.

 
 

noms

Jenny Nordström / Peter Nordström

Utg.

 
 

AJB Mix

Oscar Silvergran / Sandra Widén

Återbud

 
 

FjällFrans vänner

Marcus Jakobsson / Jackie Söderlund

Återbud

 
 

Före dig 🙂

Patrik Servin / Paula Andersson

Återbud

 
 

Team Lost

Fanny Ahlfors / Patrik Widell

Återbud

 

Bamm 50 Herr

Placering

Lag

Deltagare

Totaltid

Tid efter totalt

1.

Saucony 3

Erik Saucony 3 / Nick Saucony

3 9:02:28

 

2.

Arctic medtech

Peter Alex / Kristofer Linder

9:48:20

+45:52

3.

Lätt packade i fjällen

Lars Hedlund / Martin Lindgren

10:40:14 

+97:46

4.

Höjdmeter

Mikael Stenqvist / Hans Turtola

10:52:21

+109:53

5.

TEAM Skårarottom

Karl Olofsson / Viktor Wiklund

11:00:54

+118:26

6.

Team Arcticoutdoor

Gustav Janson / Johan Lundbäck

11:21:21

+138:53

7.

Badpojkarna

Mathias Wilhelmsson / Mikael Wilhelmsson

11:29:29

+147:01

8.

ELPLAN

Jesper Tornéus / Henrik Johansson

11:40:53

+158:25

9.

Pegasus Bygg

Per Hansson / Magnus Degerlund

11:42:09

+159:41

10.

OldTownRunners

Stefan Södersten / Jesper Töyrä

11:50:19 

+167:51

11. 

Niklas & John Racing 

Niklas Cedstedt / John Solbreck 

11:50:34 

+168:06

12. 

Team Thornéus 

Joakim Thornéus / Jan Tornéus 

11:55:15 

+172:47

13. 

Gossarna 

Johan Moberg / Raggi Steinsen 

12:05:54 

+183:26

14. 

Tjikkos 

Lukas Nässil / Oskar Salonen 

12:11:06 

+188:38

15. 

Pågatåget 

Allan Everum / Ingemar Wikman Gandré 

12:16:07 

+193:39

16. 

BrödernA 

Daniel Almqvist / Emanuel Arvidsson 

12:25:16 

+202:48

17. 

Reiseverein 

Mattias Lundborg / Emil Svanberg 

12:33:40 

+211:12

18. 

414 

Elias Seldén / Jakob Wilson 

12:38:21 

+215:53

19. 

Saucony 4 

Daniel Saucony 4 / Manne Saucony 4 

12:41:40

+219:12

20. 

Sherwood Brewing Running Club 

Axel André / Jacob Friman 

12:47:54 

+225:26

21. 

o2brist 

Fredrik Lindström / Anton Södergren 

12:51:39 

+229:11

22. 

Rätt Järnhalt 2.0 

Andreas Salmi / Hannes Thornéus 

12:53:37 

+231:09

23. 

Lille Haugfjell IL Lag 1 Sloth Running Team 

Björn Maude / Gustav Sparr 

12:58:35 

+236:07

24. 

Plusfemtio 

Jonas Abrahamsson / Mats Lannerblad 

13:01:15 

+238:47

25. 

P4 

Simon Ask / Johan Fredriksson 

13:06:28 

+244:00

26. 

”Bröderna Karlsson” 

Martin Ahlbom / Erik Karlsson 

13:07:11 

+244:43

27. 

Team Good-looking Öjje and the ugly 

Fredrik Altberg / Örjan Åhlèn 

13:16:27 

+253:59

28. 

Team Tiramisu 

Richard Johnsson / Marcus Klarberg 

13:21:05 

+258:37

29. 

Ripjägarna 

Erik Johansson / Magnus Jonsson 

13:32:06 

+269:38

30. 

Piff & Puff 

Viktor Edeblom / Christoph Salminen 

13:37:59 

+275:31

31. 

Urshult ART 

Anders Borgehed / Mårten Guldstrand 

13:41:31 

+279:03

32. 

Team Pathfinder 

Mattias Diener / Robert Lindholm 

13:46:24 

+283:56

33. 

Värmdö Hill Runners 

Pär Hedlund / Jens Werner 

13:55:46 

+293:18

34.

FM F21/17 Lag 1 

Hampus Einarsson / Filip Magounakis 

14:05:22 

+302:54

35. 

Basic 1 

Martin Hult / Jonas Ramning 

14:09:15 

+306:47

36. 

FM Team Nilsson Jakobsson 

Lars Jakobsson / David Nilsson 

14:18:55 

+316:27

37. 

Olsson/Lindahl 

Jakob Lindahl / Erik Olsson 

14:20:56 

+318:28

38. 

White Trash Trailer Boys 

Fredrik Engström / Andreas Ramström 

14:31:27 

+328:59

39. 

Team Idiot 

Martin Rådbo / Henrik Wikner 

14:34:36 

+332:08

40. 

Team Skägglav 

Stefan Hallberg / Per-Magnus Hedén 

14:35:04 

+332:36

41. 

Löparglädje 

Niklas Folkeryd / Erik Ottersgård 

14:39:32 

+337:04

42. 

Moves You 

Johan Dahlman / Fredrik Steinmann 

14:40:24 

+337:56

43. 

Tkbat/Hundra Härad 

Philip Kimgård / Anders Larsson 

14:43:28 

+341:00

44. 

Saucony 2 

Alex Saucony 2 / Stefan Saucony 2 

14:49:54 

+347:26

45. 

DeltaLima 

Daniel Lund / Love Lundin 

14:54:07 

+351:39

46. 

Hal & Rik

 Johan Alriksson / Jonas Hallberg 

14:56:06 

+353:38

47. 

Sole Mates 

Erik Andersson / Mattias Frösing 

14:57:46 

+355:18

48. 

170 kg 

Albin Dahlquist / Jonas Karlsson 

14:58:46 

+356:18

49. 

Saucony 1 

Philippe Saucony 1 / Adrian Saucony 1 

15:26:14 

+383:46

50. 

Team Spelt 

Hampus Brynolf / David Fredlund 

15:57:39 

+415:11

51. 

Bröderna bäver 

Jens Johansson / Jan Johansson Neidebro 

16:19:49 

+437:21

52. 

Team Ishias 

Anders Hedlund / Torbjörn Karlsson 

16:30:47 

+448:19

53. 

clubsoda 

Björn Karlsson / Lennart Nordlöf 

16:32:22 

+449:54

54. 

Team Brutalis 

Daniel Håkansson / Joakim Svensberg 

16:39:31 

+457:03

55. 

Tre stjärnor och Björn 

Fredrik Heidenberg / Oskar Pettersson 

16:51:49

 

56. 

Fjällriporna 

Mikael Karlsson / Tobias Söderlund 

17:15:32 

+493:04

57. 

Emil och Victor 

Victor Henriksson / Emil Persson 

17:40:37 

+518:09

58. 

Lag Envis igen 

Magnus Sigfusson / Håkan Vilhelmsson 

18:09:36 

+547:08

59. 

Team Penumbra 

Alexander Henze / Jonatan Salzer 

18:12:02 

+549:34

60. 

Lokomotiv 

Heden Viktor Hemling / Gustaf Larsson 

18:37:14 

+574:46

61. 

FM A9 lag 1 

Benjamin Bäckström / Johan Ström 

19:40:07 

+637:39

62. 

Ericsson Red 

Sven Lidemyr / Johan Engström 

20:10:32 

+668:04

Bamm 50 Dam

Placering

Lag

Deltagare

Totaltid

Tid efter totalt

1.

BK Badjävlar 

Nanna Bergendahl / Hanna Kihlberg 

13:09:38

 

2. 

The Amazing Twins 

Alicia Alkert / Liselle Alkert 

13:27:06 

+17:28

3. 

Sportkullorna 

Lena Karlsson Holmer / Marie Mörk 

13:31:23 

+21:45

4. 

TTGU Dam 

Lisa Bergdahl / Sara Johansson 

13:35:54 

+26:16

5. 

I rörelse 

Ida Jonsson / Karin Linkhorst 

13:49:45 

+40:07

6. 

Team M&M

 Moa Forsberg / Moa Wuotila 

13:59:33 

+49:55

7. 

Lag PärEric 

Annika Ericsson / Elisabet Pärsdotter Westman 

14:24:24 

+74:46

8. 

TEAM SIGMA

 Malena Andén / Sigrid Granström 

15:25:07 

+135:29

9. 

HUrricane 

Hanna Lindström / Ulrika Sehlin 

16:42:45 

+213:07

10. 

FM TrängR/LG lag1 

Charlotte Hammarström / Hanna Söhrman 

17:33:54 

+264:16

11. 

Lust och Glädje 

Lena Atheley / Julia Utbult 

18:47:49 

+338:11

12. 

Enhörningarna 

Anne Brynolf / Carolina Nylén 

19:43:06 

+393:28

Bamm 50 Mix

Placering

Lag 

Deltagare 

Totaltid 

Tid efter totalt

1. 

NCC Kiruna 

Jennie Bäckström / Lars Tuoremaa 

10:55:53

 

2. 

Emmut & Marmot 

Emma Helmersson / Emil Rankka 

11:13:11 

+17:18

3. 

Sistaminuten 

Anders Kristoffersson / Malin Kristoffersson 

11:21:44 

+25:51

4. 

Lindmark & Lindmark 

Magnus Lindmark / Märtha Lindmark 

11:59:36 

+63:43

5. 

Feel The Fear 

Thomas Johansson / Ingrid Persson 

12:09:01 

+73:08

6. 

Forsbergs Andreas 

Forsberg / Johanna Forsberg 

12:19:53 

+84:00

7. 

Hitåt eller ditåt 

Xavier Dreux / Karine Glapiak 

13:06:50 

+130:57

8. 

Goatmountain Rockets 

Malin Tuvesson / Ola Tuvesson 

13:26:13 

+150:20

9. 

Team JJ 

Jacob Werner / Jenny Werner 

13:48:00 

+172:07

10. 

Skarpnäcks OL lag 1 

Håkan Rolfsson / Vera Rolfsson 

14:16:42 

+200:49

11. 

Karin&Marcus 

Karin Åhlén / Marcus Åhlén 

16:07:05 

+311:12

12. 

Team Thelander 

David Thelander / Marie Thelander 

16:32:52 

+336:59

13. 

Team Kronander 

Jonas Kronander / Åsa Kronander 

16:59:45 

+363:52

14. 

Team Eng Elite 

Anders Eng / Linnéa Eng 

19:04:08 

+488:15

15.

 Gotlands Regemente lag 1 

Fredrik Gertsson / Jessica Råbe 

20:01:44 

+545:51

16. 

Almcare AB 

Erik Almström / Hanna Eding 

21:35:32 

+639:39

17. 

Team GP – Kärlek Glädje Skoj 

Pierre Borjesson / Gabrielle Gunneberg 

22:13:55 

+678:02

Bamm 30 Herr

Placering 

Lag

Deltagare 

Totaltid 

Tid efter totalt

1. 

Team Lemurell 

Isak Lemurell / Stefan Lemurell 

8:53:38

 

2. 

Team Norrlands Guld 

Pontus Lindal Rosén / Rasmus Lindal Rosén 

9:03:02 

+9:24

3. 

Snigeln&Haren 

Bobby Brahm / Magnus Karlsson 

9:23:54 

+30:16

4. 

Rätt järnhalt mini 

Albin Paganus / Ola Paganus 

9:40:53 

+47:15

5. 

Borka&Baronen 

Johan Paradis / Peter Sturesson 

10:18:56 

+85:18

6. 

Motståndarlaget 

Mårten Oswald / Olle Oswald 

10:22:03 

+88:25

7. 

Strikes and gutters 

Linus Halvarsson / Theo Voulgaridis 

10:28:49 

+95:11

8. 

Basic 2 

Håkan Reback / Marcus Åkerlund 

10:57:23 

+123:45

9. 

Brottarbröderna 

David Johansson / Hans Johansson 

10:59:49 

+126:11

10. 

Team Björk 

Mattias Björk / Theo Björk 

11:02:11 

+128:33

11. 

Bröderna Brothers 

Jonas Berg / Sebastian Berg 

11:16:29 

+142:51

12. 

FM I19 Lag 7 

Pontus Kullin / Linus Nilsson

11:25:45 

+152:07

13. 

Höjdrädd 

Peter Jansson / Bernhard Nyström 

11:46:54 

+173:16

14. 

Mjölksyra 

Jonas Almgren / Eric Westberg 

12:03:18 

+189:40

15. 

Söders seglarsällskap 

Andreas Fredriksson / Mattias Zell 

12:31:38 

+218:00

16. 

The Geos 

Josh Grattage / Luca Paolillo 

12:45:54 

+232:16

17. 

LML 

Fredrik Johansson Tornéus / Gustav Öhman 

13:50:12 

+296:34

18. 

Strömstedt-Kling 

Magnus Kling / Jonas Strömstedt 

14:50:13 

+356:35

19. 

Team 8688 

Mats Aronsson / Christian Isomäki 

17:08:04 

+494:26

Bamm 30 Dam

Placering 

Lag 

Deltagare 

Totaltid 

Tid efter totalt

1. 

Turessons 

Ella Turesson / Lena Turesson 

8:34:13

 

2. 

Team Friluftsdag 

Moa Larsson / Hanna Thorold 

8:51:50 

+17:37

3. 

Bergström goes Bamm 

Elin Bergström / Emma Bergström 

9:21:32 

+47:19

4. 

Äntligen Egentid 

Anna-Lotta Elg / Emma Wallsten 

9:34:31 

+60:18

5. 

Team Zerpström 

Marta Lidström / Erika Wohlin Zerpe 

9:52:37 

+78:24

6. 

FM LG Lag 2 

Linnea Morell / Fanny Vestling 

10:18:37 

+104:24

7. 

Na Przypale 

Anna Donczew-Salawa / Barbara Krzyśko 

10:25:17 

+111:04

8. 

King Edward 

Sandra Arvidsson / Anna Björsell 

10:47:50 

+133:37

9. 

Fjällrävarna 

Jenny Greberg / Erica Säthergren 

11:18:27 

+164:14

10. 

Team Antikrundan 

Elin Arvidsson / Maria Wahlberg 

11:27:56 

+173:43

11. 

Ingenjörer söker fjäll 

Lina Lindgren / Josefin Rutfors 

12:07:12 

+212:59

12. 

NiAn 

Nina Karlsson / Anneli Wendelius 

12:19:56 

+225:43

13. 

Team Clarin 

Johanna Clarin / Karin Färnlöf Clarin 

12:23:25 

+229:12

14. 

Jenny&Maria 

Jenny Nilsson / Maria Åberg 

12:53:46 

+259:33

15. 

Anna30år 

Anna Huhta / Carolina Sjöberg Jansson 

13:05:36 

+271:23

16. 

*Lagnamn 

Malin Blom / Malin Åström 

13:21:05 

+286:52

17. 

Team Buoggi 

Karin Karsten / Louise Karsten 

13:32:49 

+298:36

18. 

Lag Malve 

Therese Nordstrand / Ia Santesson 

15:13:36 

+399:23

19. 

Cucumaria 

Hanna Ahlström / Helen Lund 

16:08:30 

+454:17

20. 

Pramlidexpeditionen 

Evelina Dovsten / Elin Pramlid 

16:50:51 

+496:38

21. 

Hainas 

Olivia Hammarstrand / Hannah Shaverdian 

17:04:14 

+510:01

22. 

Nacka Sisters Run II 

Ann Hafström / Jenny Hagman 

17:51:22 

+557:09

23. 

Nacka Sisters Run I 

Susan Ballhausen Bjelke / Josefin Hållen 

17:51:44 

+557:31

24. 

Sista kontrollen 

Linda Christensen / Sofia Hedlund 

18:55:18 

+621:05

25. 

The Search Adventures 

Maria Berglund / Veronica Hohl 

20:45:03 

+730:50

Bamm 30 Mix

Placering 

Lag 

Deltagare 

Totaltid 

Tid efter totalt

1. 

Team Söderlind 

Fredrik Söderlind / Olivia Söderlind 

8:00:58

 

2. 

Mefos IK 

Amanda Gullberg / Johan Sjöström 

8:36:19 

+35:21

3. 

Murphys lag 

Erika Abrahamsson / Erik Hultsten 

9:09:21 

+68:23

4. 

Byfräsarnas sportklubb 

Kristoffer Oscarsson / Elin Siira 

9:23:13 

+82:15

5. 

Mycket nu?? 

Anna Lindahl / Erik Lindahl 

9:35:07 

+94:09

6. 

Präriesorkarna 

Marléne Hedelin / Anders Körning 

9:43:40 

+102:42

7. 

Team Axén 

Jonas Axén / Åsa Axén 

9:49:56 

+108:58

8. 

Bunjaku 

Bujar Bunjaku / Lina Fransson 

9:59:21 

+118:23

9. 

Härnö runners 

Elin Claesson / Marcus Claesson 

10:03:52 

+122:54

10. 

TTGU IF Lag Nordin 

Emma Nordin / Jonas Nordin 

10:08:25 

+127:27

11. 

Fire in the morning 

Moa Carlsson / Peter Nilsson 

10:15:29 

+134:31

12. 

Chaski 

Gustav Karsten / Malin Österman 

10:27:13 

+146:15

13. 

Team Svedenstedt 

Emma Svedenstedt / Oskar Svedenstedt 

10:29:59 

+149:01

14. 

Ekman Adventures 

Matilda Ekman / Tobias Ekman 

10:30:24 

+149:26

15. 

Oja/Olsson 

Jonas Oja / Sandra Olsson 

10:35:02 

+154:04

16. 

Team Neckman-Åhlin 

Linnea Neckman / Per Åhlin 

10:36:54 

+155:56

17. 

Team Ochota 

Mattias Nilsson / Disa Skiöldebrand 

10:45:13 

+164:15

18. 

Herr och fru Linder 

Elise Jacobsson / Harald Linder 

11:15:10 

+194:12

19. 

Team Danmark Carsten 

Gemmer Hanghøj / Signe Hanghøj 

11:23:38 

+202:40

20. 

GRAPE 

Carl-Johan Grape / Sara Sandberg 

11:29:36 

+208:38

21. 

Med frugan på släp 

Diana Larsson / Johan Larsson 

11:32:27 

+211:29

22. 

Team Piggelin 

Oscar Enander / Sara Enander 

11:34:56 

+213:58

23. 

Team Midsummer Veterans 

Eric Jaremalm / Miki Jaremalm 

12:18:29 

+257:31

24.

Team Turah 

Eleonor Sjödin Turah / Peter Sjödin Turah 

12:35:20 

+274:22

25. 

Hard Rock Engineering 

Astrid Lindström / Henrik Lindström 

12:41:52 

+280:54

26. 

Team Älskling 

Ji Elin Djurén / Pranav Tekchand 

12:54:39 

+293:41

27. 

Dive Buddies 

Jasmine Lauritzen / Andreas Lövquist 

13:15:15 

+314:17

28. 

Nord och Syd 

Mattias Lejdström / Katarina Tuoremaa 

13:42:39 

+341:41

29. 

Sprängarvägens chiliförening 

Edvard Davidsson / Elin Ludvigsson 

14:15:22 

+374:24

30. 

Team Sportkullan 

Stefan Andersson / Cathrine Mörk 

14:28:53 

+387:55

31. 

Vannesjö junior 

Anton Vannesjö / Linnéa Vannesjö 

14:35:31 

+394:33

32. 

Nederlaget 

Björn Gullberg / Katarina Struwe 

14:59:02 

+418:04

33. 

Team Malkan 

Krister Malkan / Felicia Malkan Juvelin 

15:02:56 

+421:58

34. 

Unni&Stefan 

Stefan Hyttfors / Unni Hyttfors 

15:11:14 

+430:16

35. 

TallrotsG 

Anton Henriksson / Emily Nilsson 

16:22:03 

+501:05

Bamm 30 Motion

Placering 

Lag 

Deltagare 

Totaltid 

Tid efter totalt

1. 

Ring närmast anhörig

Peter Fagerström / Jens Thorold 

14:57:47

 

2. 

Vi drar till fjällen! 

Sara Johansson / David Skoglund 

17:13:51 

+136:04

3. 

Stela ben 

David Alphonso / Cornelia Eriksson 

18:05:23 

+187:36

4. 

W.A.S.P 

Anders Thorén / Åsa Thorén 

19:40:17 

+282:30